Kas sina tead, mida saad iseenda meelerahu heaks teha tänases pidevalt muutuvas maailmas? Kuidas säilitada oma meelerahu, et tulla toime keeruliste olukordadega tööl ja kodus?
Ootan sind 12. jaanuaril algavale kaheksa nädala pikkusele stressi vähendamise kursusele teadveloleku abil (mindfulness based stress reduction ehk MBSR), kus õpid mitmeid tehnikaid, kuidas hoida oma meel selge ja tasakaalus.
MBSR õpetab sind olema teadlikult käesolevas hetkes andmata hinnanguid.
Selle meetodi kohta on 40 aasta jooksul tehtud tuhandeid teadusuuringuid, mis kinnitavad, et see meetod aitab:
- vähendada stressi ja leida rohkem meelerahu;
- suurendada oskuseid enese eest hoolitsemiseks;
- parandada toimetulekut ärevuse ja depressiooniga;
- ära tunda, millal meeleolu hakkab muutuma;
- märgata, et soovimatuid mõtteid ja tundeid saab vaadata ka teistest vaatenurkadest koos suurema kaastunde ja vähemate hinnanguteta;
- osata nautida igapäevaseid hetki;
- saada paremat ühendus iseendaga.
(Browni ülikooli kokkuvõtet MBSR mõjudest: MBSR 2019)
Registreeru siin: https://forms.gle/F9nJzS5UgT1AAjoo9
Miks osaleda?
Kursuse jooksul ootavad sind ees mitmed praktilised harjutused, meditatsioonid ning loomulikult ka igapäevane harjutamine.
Varasem kogemus kokkupuude teadveloleku praktikatega või mediteerimisega ei ole kursusel osalemiseks vajalik.
Koolitaja Piret Maiberg-Nõu uurimistööst “Mindfulness-praktikad enda heaolu ja vaimse võimekuse eest hoolitsemiseks (Eesti teadveloleku koolitajate näitel)” (viide nr 1) selgus, et praktiseerides on koolitajate elukvaliteet märgatavalt parem võrreldes ajaga, mil praktikaid veel ei tuntud ning ei kasutatud. Ühtlasi on hiljutisest rahvusvahelisest uuringust (viide nr 2) selgunud, et mindfulness soodustab suhteliselt pikaajalist nihet positiivsuse suunas, mida omakorda toetab vähenenud emotsionaalne reaktiivsus.
Mis see MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) siis on?
Selle programmi töötas professor Jon Kabat-Zinn algselt välja krooniliselt haigetele patsientidele, et leevendada valu ja kannatusi. Tänaseks on tuhandete uuringute toel saanud sellest programmist kasu sajad tuhanded inimesed – tulemuseks vähem ärevust ja valu ning madalam stressitase.
Kaheksa nädala jooksul ootavad sind ees mitmed praktilised harjutused, meditatsioonid ning loomulikult ka igapäevane harjutamine. Tähelepanu! Igapäevane harjutamine ei pruugi olla alati meeldiv, aga see on aluseks paremate tulemuste saavutamisele!
AEG:
12. jaanuar kuni 2. märts neljapäeviti kell 18-20.30, retriidipäev 18. veebruaril kell 10-16.
KOHT: Zoomis, järelvaatamise võimalus. Retriidipäev toimub kokkusaamisega koha peal (koht täpsustamisel).
MAKSUMUS: 365 eurot (võimalus tasuda ka osade kaupa. Palun kirjuta koolitajale)
Koolitaja: Piret Maiberg-Nõu on andragoog, meelerahu praktik ning mindfulness-koolitaja. Varasemalt on ta õppinud Tiibeti meditsiini ning teraapiaid, tänaseks on aga leidnud ta tee mindfulnessi-maailma ning elab ja hingab teadvelolekust lähtuvalt. Piretist ja teadvelolekust saad rohkem lugeda kodulehelt https://meeleteadlik.ee/minust/
Registreeru siin: https://forms.gle/F9nJzS5UgT1AAjoo9
Lisainfo: piret@meeleteadlik.ee
Kui kursusega liitub vähem kui 12 osalejat, võib kursuse algus edasi lükkuda.
Lisalugemist:
- Mindfulness-praktikad enda heaolu ja vaimse võimekuse eest hoolitsemiseks (Eesti teadveloleku koolitajate näitel)
- Mindfulness-Based Stress Reduction Triggers a Long-Term Shift Toward More Positive Appraisals of Emotional Ambiguity – Nicholas R. Harp, Jonathan B. Freeman, and Maital Neta, 2022