Tööstress ja rahulolu

„Jälle esmaspäev! Ma ei taha, ma ei jaksa, ma ei suuda tööle minna!“ – kas sellised väljendid on sulle tuttavad? Selline emotsioon töökoha osas võib olla põhjustatud tööstressist.

2021. aastal Kesk-Euroopas korraldatud uuringu andmeil koges tööstressi häirivat mõju vähemalt kaks kolmandikku töötajatest, mõnes majanduselu sektoris on mõju suuremgi. Ka Eestis on erisuguste uuringute andmeil hakatud tööstressi tajuma üha enam. Vähest stressi peetakse pigem heaks, aga pikaajaline stress võib kaasa tuua vaimse, emotsionaalse ja kehalise kurnatuse. Kui pikka aega puudub tasakaal keskkonna nõudmiste ja isiklike ressursside vahel, siis võibki nii juhtuda, et leiad end kroonilise stressi küüsist.

„Krooniliseks muutunud ja ülemäärane tööstress võib viia läbipõlemise, ärevushäirete, depressiooni jm psüühilise ja füüsilise tervise kahjustusteni. See toob kaasa rahulolematuse tööga, aga ka madala enesehinnangu oma toimetulekule tööga. Kroonilise tööstressi levinud tagajärjed on isikliku saavutustunde puudumine ja soov töölt lahkuda. Hoiakud, milles töötaja väljendab soovi töölt lahkuda läbipõlemise ja emotsionaalse ammendumise tõttu, viitavad depressiivsusele, mis tekib energia puudumise tõttu vastata ülemäärastele nõudmistele. Kurnatud ja ammendunud töötajatel on raskused ka peredes ja häiritud sotsiaalsete kohustuste täitmine.“ Taimi Elenurm.

Veebikoolitusel õpid:

– mis on tööstress, sellega kaasnevatest ohutegurid,
– millised on võimalused kuidas tööstressiga toime tulla,
– kuidas ennast juhtida ja toime tulla olukordades, kus on suur töökoormus, 
– selgitame välja, millised on sinu isiklikud ressursid,
– millised on võimalused iseenda heaolu taastamiseks.

Mida teha kui töökoormus kasvab üle pea ning märkad, et enam ei tule toime ning töö käib sinuga kaasas ka igal vabal hetkel.

Ajaline kestvus – 2 -4 akadeemilist tundi (1,5h – 3h)

 

Tagasiside

Suur tänu eilse koolituse eest! Vaatamata sellele, et päev läks pikaks ja aeg surus takka, oli õpetajate tagasiside positiivne. Olen ise kogemuse võrra rikkam, et sellist laadi kohtumisteks tuleb võtta rohkema aega ja seinakell tuleb seinalt võtta!

Ilmar Kald
Tapa muusika- ja huvikool, direktor