Mis on teadvelolek? Teadvelolek (mindfulness) on inimestele omane võime olla täielikult kohal praeguses hetkes ning endale teadvustada, kus me oleme ja mida teeme, sealjuures liialt reageerimata ja laskmata end üle koormata sellest, mis meie ümber toimub. Kuigi teadvelolek on miski, mis on meis kõigis algupäraselt olemas, võime seda kergemini kasutada siis, kui igapäevaselt teadvelolekut harrastame. Iga kord, kui teadvustad endale seda, mida vahetult oma meeltega koged, või kui teadvustad tunnete ja emotsioonide vahendusel oma meeleseisundit, siis ongi tegu teadvelolekuga. Ja üha rohkem uuringuid osundab sellele, et kui õpetad oma ajule teadvelolekut, siis muudad sellega ühtlasi oma aju ülesehitust.

Teadveoleku eesmärk on üles ärgata ja teadvustada oma vaimsete, emotsionaalsete ja füüsiliste protsesside tagamaid.

Mis on meditatsioon?Meditatsioon on avastamine. Sellel pole konkreetset sihtpunkti. Mediteerides ei vabane su pea kõikidest mõtetest nagu viibiksid vaakumis, kus sind ei häiri miski. Oled hoopis erilises paigas, kus iga viimne kui hetk on tohutult oluline. Mediteerides uurime seda, kuidas toimib meie olemus: meie aistingud (tuulepuhang nahal või toas heljuv tugev lõhn), meie emotsioonid (armastan üht, vihkan teist, ihkan seda, põlgan toda) ja mõtted (kas poleks mitte veider näha trompetit mängivat elevanti).

Teadveloleku meditatsioon palub meil arvustamisest hoiduda ning valla päästa meie loomupärane uudishimu enda olemuse tagamaist, lähenedes sellele soojuse ja lahkusega nii iseenda kui ka teiste vastu.

Kuidas praktiseerida teadvelolekut ja meditatsiooni? Teadvelolek on meile saadaval iga kell, olgu siis meditatsiooni või keha skaneeringu vahendusel või teadveloleku teadlikul praktiseerimisel teatud hetkedel, näiteks siis, kui telefoni helinat kuuldes peatud ja sügavalt sisse hingad, selle asemel et kohe tormata kõnele vastama.