Teekond tööõnneni ja õnnelikemate töötajateni

 

 

Töökoht on keskkond, kus veedame suurema osa oma (töö)päevast. Tänapäeval ei ole enam haruldus, et töökeskkond saab olla nii füüsiline keskkond või hoopiski virtuaalne. 

Töökoht on keskkond, kus veedame suurema osa oma (töö)päevast. Tänapäeval ei ole enam haruldus, et töökeskkond saab olla nii füüsiline keskkond või hoopiski virtuaalne.

Arvestades tundide hulka, mille veedame tööl,  on eriti oluline muuta see keskkond selliseks, kus on hea olla. Stressi eest ei ole keegi kaitstud ning veel olulisem on see, kuidas me sellega toime tuleme.

Pole harv juhus kui ootamatult kolleeg mõttelõnga ära katkestab või veelgi hullem, meid hoopiski ärritab. Mis juhtub aga siis kui kolleeg ajab seieri punasesse ning tööpäev on emotsionaalselt rikutud? Üks asi on kindel – ärritunud ja stressis töötaja ei panusta oma töösse rõõmuga ning ka tema produktiivsus on väiksem.

Kas sinu töötajatel ja sul endal on olemas tööriistakast, millest võtta vajalik praktiline tööriist, et tagasi saada oma meelerahu? Teadvelolek, emotsionaalne intelligentsus ja vastupidavus on “kohustuslikud tööriistad” tänapäeva juhtidele, aga paljud juhid on liiga stressis, mõistmaks, millest alustada. Juhte, kes vastutavad tiimide või organisatsioonide eest, aitab teadvelolek olla ausam nii iseenda kui töötajate vastu, teha raskeid otsuseid empaatiliselt ning olla enesekindlalt eeskujuks oma töötajatele.

Tööõnn on oluline iga päev ning mina usun, et organisatsioonikultuuri saab positiivselt mõjutada teadveloleku-harjutustega. Õnnelikumad töötajad teevad aga paremaid otsuseid, on üksteise vastu heatahtlikumad ning panustavad rohkem oma organisatsiooni arengusse.

Millised on teaduslikult tõestatud mindfulnessi-harjutuste kasutegurid organisatsioonidele?

  1. Parem otsustusvõime ja probleemide lahendamise oskus. Suurenenud kuulamisoskus, rohkem meeleselgust, loomingulisust ja vähem reaktiivsust
  2. Rahulikumad, vähem stressis töötajad. Suurenenud osalemine, sihikindlus ja ülesannete täitmine
  3. Paremad suhted töökohal ja klientidega, suurem koostöö ja vastupidavus
  4. Suurem tööga rahulolu, pühendumus, produktiivsus, vähem läbipõlemist ja õnnelikumad töötajad
  5. Positiivne mõju organisatsioonikultuurile

Väga hästi ilmestab teadveloleku mõju Microsoftis läbiviidud teadveloleku programm ning selle kasutegurite uurimine. Toon siinkohal esile ühe pildi:

 

 

Allikas: https://www.microsoft.com/en-us/worklab/work-trend-index/brain-research

Minul on pakkuda kaks erinevat koolitust sinu organisatsiooni heaolu tõstmiseks. Üks nendest on sinu organisatsiooni jaoks eraldi väljatöötatud mindfulness koolitus, teine aga tööõnne koolitus. Tööõnne koolitus toimub koos kaaskoolitaja Kelly Kittusega.

Koolitusel “Teekond tööõnneni ja selle edutegurid” vastame järgmistele küsimustele:

 1. Millega mõõdetakse töörahulolu
 2. Kuidas määratletakse tööõnne? Mis põhjustab tööõnne puudumist?
 3. Mis on töökiusamine?
 4. Kuidas seda ennetada ja sellega toime tulla?

  Pärast koolitust tunned sagedasemaid töörõõmu puudumise põhjuseid ja oskad neid ennetada; oled kursis töökiusamise sagedasemate põhjustega ning mis veelgi olulisem – oskad töökiusamist märgata ja omad erinevaid strateegiaid töökiusamise ennetamiseks ja sellega toimetulekuks.

Võta ühendust