Teekond tööõnneni ja õnnelikemate töötajateni

 

 

Kas sinul ja su kolleegidel on olemas tööriistakast, millest võtta vajalik praktiline tööriist, et tagasi saada oma meelerahu?

Töökoht on keskkond, kus veedame suurema osa oma (töö)päevast. Tänapäeval ei ole enam haruldus, et töökeskkond saab olla nii füüsiline keskkond või hoopiski virtuaalne.

Arvestades tundide hulka, mille veedame tööl,  on eriti oluline muuta see keskkond selliseks, kus on hea olla. Stressi eest ei ole keegi kaitstud ning veel olulisem on see, kuidas me sellega toime tuleme.

Pole harv juhus kui ootamatult kolleeg mõttelõnga ära katkestab või veelgi hullem, meid hoopiski ärritab. Mis juhtub aga siis kui kolleeg ajab seieri punasesse ning tööpäev on emotsionaalselt rikutud? Üks asi on kindel – ärritunud ja stressis töötaja ei panusta oma töösse rõõmuga ning ka tema produktiivsus on väiksem.

Kas sinu töötajatel ja sul endal on olemas tööriistakast, millest võtta vajalik praktiline tööriist, et tagasi saada oma meelerahu? Teadvelolek, emotsionaalne intelligentsus ja vastupidavus on “kohustuslikud tööriistad” tänapäeva töötajatele, aga paljud on liiga stressis, mõistmaks, millest alustada. Teadvelolek aitab olla ausam nii iseenda kui töötajate vastu, teha raskeid otsuseid empaatiliselt ning olla enesekindlalt eeskujuks oma töötajatele.

Tööõnn on oluline iga päev ning mina usun, et organisatsioonikultuuri saab positiivselt mõjutada teadveloleku-harjutustega. Õnnelikumad töötajad teevad aga paremaid otsuseid, on üksteise vastu heatahtlikumad ning panustavad rohkem oma organisatsiooni arengusse.

Millised on teaduslikult tõestatud mindfulnessi-harjutuste kasutegurid organisatsioonidele?

  1. Parem otsustusvõime ja probleemide lahendamise oskus. Suurenenud kuulamisoskus, rohkem meeleselgust, loomingulisust ja vähem reaktiivsust
  2. Rahulikumad, vähem stressis töötajad. Suurenenud osalemine, sihikindlus ja ülesannete täitmine
  3. Paremad suhted töökohal ja klientidega, suurem koostöö ja vastupidavus
  4. Suurem tööga rahulolu, pühendumus, produktiivsus, vähem läbipõlemist ja õnnelikumad töötajad
  5. Positiivne mõju organisatsioonikultuurile

Väga hästi ilmestab teadveloleku mõju Microsoftis läbiviidud teadveloleku programm ning selle kasutegurite uurimine. Toon siinkohal esile ühe pildi:

 

 

Allikas: https://www.microsoft.com/en-us/worklab/work-trend-index/brain-research

Vaata ka koolitusi organisatsioonidele

  Võta ühendust