piretmaibergnõu

Piret Maiberg-Nõu

Koolitaja

Piret Maiberg-Nõu on koolitaja, kogemusnõustaja, andragoog, meelerahupraktik ja kolme lapse ema.

Olen viimased aastad oma elus pühendanud teadveloleku (mindfulnessi) sügavuti uurimisele ning täiendan end selles vallas pidevalt. Olen hariduselt andragoog, läbinud kaheaastase rahvusvahelise MBSRi õpetaja väljaõppe ning oman täiskasvanute koolitaja kutsetunnistust.

Haridustee:

  • 2020 – 2022 MBSR koolitaja. Väljaõpe Leena Pennaneni juhendamisel
  • 2021 New Skills Academy, mindfulness life coach
  • 2017 – 2020 Tallinna Ülikooli bakalaureuse diplom andragoogikas
  • 2020 Kutsetunnistus nr E007887, Täiskasvanute koolitaja, tase 6
  • 2020 Vaimse tervise esmaabi koolitus
  • Kogemusnõustajate koja liige, Tallinna Kogemusnõustajate kooli tunnistus nr 22349

Minu lugu

Võib küsida, et mida mindfulnessi praktiseerimine minu elus on muutnud? Sellele on lihtne vastus – peaaegu kõike. Näiteks oskan ma paremini vestluses olla kohal ning päriselt kuulata seda, mida mu vestluskaaslane ütleb. Ilma igasuguse eeldamiseta, et mida ta nüüd öelda võiks või tahaks. Teadlik kuulamine on muideks ka üks mindfulness-praktika, mida saab harjutada peaaegu igapäevaselt. Kuulamisega koos käib tihtipeale ka rääkimine. Loomulikult on ka teadlik rääkimine üks tööriistadest, mda saab igapäevaselt ja väga edukalt kasutada.

Kõige suurem asi, mida MBSRi praktiseerimine muutis minu elus on see, et ma saan jälle vabalt hingata. Teinekord on nii, et peale suurt traumat võtab nö hinge kinni ja on pikka aega raske hingata, ka minuga juhtus nii. Proovisin erinevaid teraapiaid ja tehnikaid, aga ükski neist ei andnud mulle tagasi vabadust vabalt hingata. Nii lihtne ja samas nii keeruline. Hingan sisse ja hingan välja, ilma paanikata, ärevuseta või muu hirmutava kehalise reaktsioonita.

MBSR on mulle ühtlasi andnud võimaluse ja oskuse olla oma elus rohkem kohal. Hetkest hetkesse. Igipõlises ja konstantses muutumises. Ma olen kohal, siin ja praegu. Nii heas kui halvas. Mis siis, et see on vahepeal tohutult ebamugav ja tahaks kuskile kaugele ära põgeneda.

Kui mind midagi ärritab, siis MBSRi praktiseerimise tagajärjel on mul tekkinud väike paus enne reageerimist. Mida see tähendab? See tähendab seda, et mul on võimalus valida, kuidas ma reageerin. Mina ise valin oma reaktsiooni ärritajale. See ei tähenda seda, et ma ei saa vihaseks või et see paus enne reageerimist on alati mu elus kohal. Aga ta on olemas ja kui ta on olemas rohkem kui pooltel kordadel, on mu elu juba poole rahulikum, sest ma ise valin, kuidas ma reageerin. Vähe sellest, nii paljud asjad, mis mind enne ärritasid, enam ei ärrita. Ja see omakorda loob meelerahu. Igasse päeva.

 Varasemalt oma elus olen õppinud ja praktiseerinud erinevaid Tiibeti teraapiaid ning kokku puutunud budistlike praktikatega. Minu varasemate kogemuste ja oskustega Tiibeti teraapiatega saab tutvuda siin.

Tänasel päeval on teraapiate tegemine jäänud veidi unarusse ning olen peaasjalikult keskendudnud mindfulnessile, koolitustele ning tõlkimisele. Mind on üha enam hakanud huvitama inimeste meel, selle olemus ning mida ja kuidas teha, et hoida meelerahu ja tasakaalu. Tänapäeva maailmas, kus kõik on umberringi virr-varr, on üha enam oluline leida hetki ning hingetõmbepause iseenda jaoks.

Olen pikalt tegelenud ka ärevushäiretega, eelkõige terviseärevusega. Minu kogemustepagasisse kuulub töö erinevate suhtetraumadega (ka vaimsest ja füüsilisest vägivallast tingituna), söömishäired ning kehatraumad.

Minu artiklid ja uurimustööd: 

Mindfulnessi roll coachingus

Mini-uuring

Mindfulness-praktikad enda heaolu ja vaimse võimekuse eest hoolitsemiseks (Eesti teadveloleku koolitajate näitel)

Youtube video 

Võta ühendust!

 

 

Võta minuga ühendust meilitsi (info@meeleteadlik.ee) või telefoni teel / WhatsAppis numbril +372 5341 0009