Uuring, mida käsitleti artiklis „Adolescents’ Mindfulness-Based Training Increased Well-Being and Improved Sleep“, keskendus teismeliste teadvelolekupõhisele koolitusele ja selle mõjule nende heaolule ja unele. Uuring viidi läbi 145 teismelisega ja tulemused näitasid, et teadvelolekupõhine praktika aitas oluliselt kaasa nende üldisele vaimsele tervisele, vähendades stressi ja parandades une kvaliteeti.

Mindfulness- koolitus õpetas teismelistele, kuidas paremini toime tulla keeruliste emotsioonidega ja suunata oma tähelepanu hetkele. Koolituse käigus keskenduti sellistele tehnikatele nagu hingamisharjutused ja keha teadvustamine, mis võimaldasid noortel paremini mõista oma emotsioone ja kogemusi. Kuna noorukieas on suurenenud tundlikkus stressi ja ärevuse suhtes, pakkus teadvelolekupraktika tõhusat meetodit vaimse tervise hoidmiseks ja tugevdamiseks. Õppides oma emotsioone juhtima ja olukordi neutraalsemalt hindama, vähendasid noorukid stressi ja ärevust, mis omakorda parandas une kvaliteeti ja üldist heaolu.

Teadlased märkisid, et teadveloleku praktika võib olla eriti kasulik just selles vanusegrupis, kuna noorukid on tihti kimpus intensiivsete emotsioonide ja väliste surveallikatega, nagu kooliõpe ja sotsiaalne olukorrad. Teadvelolek aitas neil paremini toime tulla ka raskete olukordade ja emotsioonidega, mis sageli on seotud teismeliste vaimse tervise probleemidega.

Uuringus osalenud teismelised kogesid teadvelolekupõhise koolituse tulemusel suurenenud üldist heaolu ja paranenud vaimset selgust, mis mõjutas positiivselt ka nende suhet teistega ja toimetulekut igapäevaelu raskustega. Tulemused olid paljulubavad ka uneprobleemide lahendamisel, kuna osalejad suutsid teadvelolekupõhiste tehnikate abil rahustada oma mõtteid ja kergemini uinuda.

Heaolu paranemine ja une kvaliteedi tõus on selged näitajad sellest, kui oluline on teadveloleku roll igapäevaelus. Uuring annab lootust, et teadvelolek võib olla üks lahendusi kasvavatele vaimse tervise probleemidele, millega paljud noorukid silmitsi seisavad.

Seega, teadvelolekupõhine praktika ei ole mitte ainult tõhus vahend vaimse tervise probleemide ennetamisel, vaid ka oluline oskus, mis aitab kujundada tervislikke toimetulekuviise kogu elukaare jooksul.