Kaheksanädalane MBSR kursus

 

 

Mindfulness-Based Stress Reduction (M.B.S.R.) – teaduslikult uuritud 8nädalane programm, mis pakub intensiivset teadveloleku koolitust, et aidata inimesi, kes kannatavad stressi, ärevuse, depressiooni ja valu käes.

UUS kursus algab 12.01. Vaata lisainfot  ja pane oma nimi kirja siin

Mindfulness-koolitus on praktiline lähenemine, mis treenib tähelepanu, võimaldades inimestel kasvatada teadlikkust ja omada rohkem valikuid. MBSR-treening kasutab kombinatsiooni tähelepanelikkuse meditatsioonist, kehateadlikkusest, joogast ja käitumismustrite, mõtlemise, tunnete ja tegevuse uurimisest. Mindfulnessi võib mõista kui praeguse hetke kogemuste hinnanguvaba aktsepteerimist ja “avatud südamega” uurimist. MBSR-treening hõlmab teadlikkust kehaaistingutest, sisemistest vaimsetest seisunditest, mõtetest, emotsioonidest, impulssidest ja mälestustest. See vähendab stressi ja ärevust ning suurendab heaolu. (Kabat-Zinn, 2003)

KURSUSE KAVA

1. nädal

Ülevaade kursusest ja  õpikonteksti loomine, teadmine keha-vaimu-emotsioonide seosest ja info, kuidas seda oma elus rakendada. Õpid tundma kogemuslikult teadlikku toitumist, teadlikku hingamist ja keha skaneerimise meetodit, pöörates erilist tähelepanu sellele, mida tähendab olla täielikult praeguses hetkes kaasatud.

2. nädal

Taju on mindfulnessis võtmetähtsusega – see, kuidas sa asju näed (või ei näe), määrab suures osas reageerimise. Selle nädala sessioon ja praktikad paluvad  uurida oma arusaamu, eeldusi ja seda, kuidas sa maailma vaatad. Õpid kasutama keha skaneerimise praktikat, et kasvatada teadlikkust sellest, kuidas reageerid stressirohketele olukordadele. Kui muudad viisi, kuidas  raskusi ja väljakutseid tajud ja neile reageerid, mõjutab see stressi lühi- ja pikaajalist mõju  vaimule ja kehale.

3. nädal

Sellel nädalal  harjutame mitut erinevat, kuid omavahel seotud teadveloleku praktikat – teadlikku joogat, istumismeditatsiooni ja kõndimise meditatsiooni. See on ideaalne aeg, et jagada oma teadmisi ametliku praktika ja tähelepanelikkuse integreerimise kohta oma igapäevaellu. Avastad, et kohalolekus on nii naudingut kui ka jõudu –  jälgid ja uurid otseselt, kuidas  kogemused tekitavad selliseid reaktsioone nagu nauding või ebamugavustunne meeles ja kehas.

4. nädal

Mindfulnessi praktiseerides kasvatame uudishimu ja avatust kogu oma kogemuse suhtes ning läbi selle protsessi muutub meie tähelepanuvõime paindlikumaks. Sellel nädalal keskendub sinu praktika keskendumisvõime arendamisele ja teadlikkusevälja süsteemsele laiendamisele. Saad teada stressireaktsiooni füsioloogilistest ja psühholoogilistest alustest ning koged tähelepanelikke strateegiaid stressirohketele olukordadele positiivselt ja ennetavalt reageerimiseks.

5. nädal

Selle kursuse poolel teel peaksid nüüd tundma teadveloleku aluseid ja suutma keskenduda selle kiiremale ja tõhusamale rakendamisele oma elu konkreetsete väljakutsete ja stressitegurite korral. Sel nädalal hakkad pöörama tähelepanu kohtadele, kus võid olla takerdunud korduvatesse ebatervislikesse mustritesse, millest saad teadlikkuse abil lahti lasta. Samuti saad teada, kuidas rakendada tähelepanelikkust kriitilisel hetkel, kui koged füüsilist tunnet, intensiivset emotsiooni või seisundit, pöörates erilist tähelepanu reaktsioonivõime mõju uurimisele.

6. nädal

Vastupidavus või “stressikindlus” on meie võime pärast stressiolukordi naasta tasakaalu. Sel nädalal keskendume ümberkujundavatele toimetulekustrateegiatele, et avardada oma sisemisi ressursse ja suurendada oma vastupidavust tähelepanelikkuse praktika kaudu. Samuti saad teada inimestevahelise tähelepanelikkuse põhialuseid – teadlikkuse ja kohaloleku rakendamist ajal, mil suhtlemine muutub keeruliseks või on täis tugevaid emotsioone. Saad vahetu kogemuse erinevatest stiilidest tõhusamaks ja loomingulisemaks inimestevaheliseks suhtluseks.

KOGEMUSPÄEV

See päeva kestev retriit toimub kuuenda ja seitsmenda nädala vahel. Selle kuuetunnise retriidi eesmärk on aidata sul kindlalt ja tõhusalt rakendada MBSR-oskusi erinevates eluolukordades, valmistades samal ajal sind ette nende meetodite kasutamiseks pikaajaliselt.

7. nädal

Mindfulness on kõige tõhusam, kui see on eluaegne kohustus. Sel nädalal uurid mitmeid viise, kuidas  tähelepanelikkust oma ellu täielikumalt ja isiklikumalt integreerida. Kuigi regulaarne tähelepanelikkuse meditatsiooni harjutamine on oluline ja kasulik, on sama oluline tuua oma elu igasse hetke laiemat teadlikkuse- ja kohalolutunnet ning kasutada eneserefleksioonis ja otsuste tegemisel hinnanguteta tähelepanelikkust. Õpid, kuidas säilitada igapäevase praktika distsipliini ja paindlikkust, kui asjaolud muutuvad elu jooksul.

8. nädal

Programmi viimasel nädalal saad täieliku ülevaate kõigest, mida oled kursuse jooksul õppinud, keskendudes sellele, et säiliks praktiseerimise järjepidevus. Räägime saadaolevatest ressurssidest, mis toetavad praktiseerimist ning olemasolevatest tugisüsteemidest, mis aitavad sul õppida ja kasvada.

Võta ühendust