Soovid kogeda oma elus rohkem tasakaalu, kergust ja meelerahu? Kutsun sind 8nädalasele MBSRi ehk teadvelolekupõhisele stressi leevendamise kursusele

Miks osaleda?

  • vähem stressi
  • suurem oskus enese eest hoolitseda
  • parem toimetulek ärevuse ja depressiooniga
  • selgem äratundmine, millal meeleolu hakkab muutuma
  • rohkem meelerahu
  • märkamine, et soovimatuid mõtteid ja tundeid saab vaadata ka teistest vaatenurkadest koos suurema kaastunde ja vähemate hinnanguteta
  • suurem heaolu
  • oskus nautida igapäevaseid hetki
  • parem ühendus iseendaga


Piret Maiberg-Nõu
uurimustööst “Mindfulness-praktikad enda heaolu ja vaimse võimekuse eest hoolitsemiseks (Eesti teadveloleku koolitajate näitel)” selgus, et praktiseerides on koolitajate elukvaliteet märgatavalt parem võrreldes ajaga, mil praktikaid veel ei tuntud ning ei kasutatud. Ühtlasi on hiljutisest rahvusvahelisest uuringust selgunud, et mindfulness soodustab suhteliselt pikaajalist nihet positiivsuse suunas, mida omakorda toetab vähenenud emotsionaalne reaktiivsus.

Mis see MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) siis on? 

Selle 8-nädalase programmi töötas professor Jon Kabat-Zinn algselt välja krooniliselt haigetele patsientidele, et leevendada valu ja kannatusi. Tänaseks on tuhandete uuringute toel saanud sellest programmist kasu sajad tuhanded inimesed – tulemuseks vähem ärevust ja valu ning madalam stressitase. MBSRi abil on sul võimalus õppida iseennast toetama keerukates olukordades, õppida paremini tundma iseenda käitumismusterid ning leida parem tasakaal oma igapäevaelus. Selle 8 nädala jooksul ootavad sind ees mitmed praktilised harjutused, meditatsioonid ning loomulikult ka igapäevane harjutamine. Tähelepanu! Igapäevane harjutamine ei pruugi olla alati meeldiv, aga see on aluseks paremate tulemuste saavutamisele!

Varasem kogemus mediteerimisel või kokkupuude teadvelolekupraktikatega ei ole kursusel osalemiseks vajalik!

AEG: Alates 13.10 -1.12 neljapäeviti kell 18.00 – 20.30, täispikk retriidipäev 19.11 (6h) – kell 10.00 – 16.00
Kursus leiab aset kaheksal järjestikusel neljapäeval ning sellele lisandub üks retriidipäev (19.11)

KOHT: Zoomis, järelvaatamise võimalus

MAKSUMUS: 365 eurot (võimalus tasuda ka osade kaupa – selleks kirjuta koolitajale)

Koolitaja: Piret Maiberg-Nõu on andragoog, meelerahupraktik ning mindfulness-koolitaja. Varasemalt olen pikaajaliselt õppinud Tiibeti meditsiini ning teraapiaid, tänaseks aga leidnud tee mindfulnessi-maailma ning elan ja hingan teadvelolekust lähtuvalt. MBSR praktikate edasiandmine koolituste näol on minu jaoks loomulik südame kutse.

Piretist ja teadvelolekust saad rohkem lugeda kodulehelt https://meeleteadlik.ee/minust/

Registreeru siin: https://forms.gle/kzXDQiorDN43aQQs8

Lisainfo: piret@meeleteadlik.ee

Kui kursusega liitub vähem kui 12 osalejat, lükkub kursuse algus edasi.

Lisalugemist:

Mindfulness-praktikad enda heaolu ja vaimse võimekuse eest hoolitsemiseks (Eesti teadveloleku koolitajate näitel)